Jmenujeme se Junák - český skaut!
Přihlášen:
Bodů: 0
Událost:
21.07.2018 Vítězslav

Tip na výlet: IQLANDIA

Hodnoceni:
( 1 hlas ) 

IQLANDIA, o. p. s. provozuje dvě science centra v Liberci – iQLANDII a iQPARK. Obě zařízení jsou od sebe vzdálená 150 metrů. iQLANDIA je samostatná budova, iQPARK se nachází přes ulici v Centru Babylon. Zeptali jsme se Jiřího Vojtěcha, marketingového specialisty IQLANDIA, o.p.s., na praktické otázky k iQPARKU i k iQLANDII:

Na co se mohou mladí skauti v iQPARKU těšit a pro koho je centrum určeno?

Centrum nabízí cca 200 interaktivních exponátů ve 4 expozicích. Velmi populární je expozice Svět kolem nás, kdy se děti i dospělí mohou stát hasiči, vyzkoušet si být zpěvákem nebo kytaristou, stavbařem nebo třeba moderátorem zpráv. Populární je i Ordinace, kde se návštěvníci dozvědí spousty zajímavostí o lidském těle. iQPARK je určen pro rodiny s dětmi od 2 do 10 let, mateřské a základní školy, skautské oddíly a jiná volnočasová sdružení.

 

Kolik času si máme naplánovat na návštěvu iQPARKU?

Návštěvníkům doporučujeme vyhradit si minimálně 3 hodiny. Vyzkouší si 200 exponátů a mohou navštívit doprovodné programy – Science show, laboratorní workshopy (aktuálně Voda není nuda), Badatelské aktivity v expozicích (Roboti Lego Mindstorms atd.). Vše v ceně vstupného. V centru je i možnost občerstvení v bistru.

 

Zkuste prosím popsat nej atrakce vašeho science centra iQLANDIA.

Máme přes 400 interaktivních exponátů v 10 expozicích. Nic není za vitrínami, vše si návštěvníci mohou vyzkoušet a přicházet tak na věci z oblasti fyziky, chemie, matematiky, biologie a dalších přírodovědných oborů. TOP 5 exponátů: Humanoidní robot Thespian, Simulátor vichřice, Ohnivé tornádo, Simulátor kosmického výcviku, Mars Rover. Velmi populární je naše science show, kdy lektor za pomoci dobrovolníků z řad publika předvádí pokusy z fyziky a chemie. Součásti centra je i Planetárium Ultra HD, které je ideální přípravou na poznávání hvězd při spaní pod širákem.

 

Pro koho je centrum určeno a jak vypadá taková typická návštěva iQLANDIE?

Centrum je určeno pro rodiny s dětmi od 8 let, školy, skautské oddíly a jiná volnočasová sdružení. Návštěvníkům doporučujeme vyhradit si na návštěvu iQLANDIE minimálně 4 hodiny, klidně tu ale mohou strávit celý den. Kromě 400 exponátů, které mohou zkoušet a poznávat, nabízíme mnoho doprovodných programů, které jsou v ceně vstupenky – Science show, laboratorní workshopy (aktuálně Forenzní workshop), Badatelské aktivity v expozicích (např. Život s bílou holí, Symfonie blesků, atd.). Návštěvníci často využívají i kombinaci návštěvy expozic a Planetária. V areálu je i restaurace s hotovými jídly a rychlé občerstvení.

 

Aktuálně máme v iQLANDII dočasnou výstavu Top Secret, která bude u nás jen do konce roku.

 

Cena vstupného pro organizace trvale pracující s dětmi je
70 Kč / osoba do iQPARKU a 100 Kč / osoba do iQLANDIE.

Těšíme se na vaši návštěvu! Více na www.iQpark.cz

Zobrazit další články autora

Komentáře mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé

Chyba na stránce: Tip na výlet: IQLANDIA - Teepek"

URL: https://teepek.cz/aktuality/1346-iqlandia?autologin=1"

Přihlášení or Registrace