Jmenujeme se Junák - český skaut!
Přihlášen:
Bodů: 0
Událost:
21.07.2018 Vítězslav

Družinový nábor

Hodnoceni:
( 0 hlasů ) 

Září v plném proudu, kromě školy se rozjely taky nové nebo staro-nové družiny a ty máš v hlavě spoustu nápadů, co všechno za ten rok stihnete. Ale ouha, chybí členové a bez těch i ten sebelepší program ztroskotává nebo není takový, jaký by mohl být. Co s tím? Zkus svoji družinu zapojit do náboru nových členů – nebudeš na to sám/sama a zároveň si užijete spoustu legrace!

Jak na to?

Ze všeho nejdřív by ses měl/a o družinovém náboru poradit s vůdcem nebo vůdkyní anebo rovnou s celou oddílovou radou. Určitě ho nedělejte jen tak sami na vlastní pěst.

Co takhle výprava do „civilizace“?

Ty, jako kapitán vesmírné lodi, mířící na zemi z jiné galaxie. Tvoje posádka, která touží poznat obyvatele. Vypravte se za dobrodružstvím do města – po dohodě s vůdcem vyber místa, kde strávíte schůzku – na hřišti, nádraží, plácku před školou a spolu s novými obyvateli si zahrajte hry z vaší „planety“. Na oplátku je můžete pozvat na tu vaši, do klubovny.

Má tvoje družina šikovné ruce a spoustu fantazie?

Neváhej a využij toho ke zkrášlení okolí klubovny. Do oken vyvěste plakáty nebo koláže fotek z vašich akcí – u vzpomínek na ně se určitě společně zasmějete. Pokud to okolí vaší klubovny umožňuje, pokreslete ho křídami nebo vystavte svému oddílu památník – třeba z PET lahví. Nezapomeňte o vašem nápadu promluvit s někým starším z oddílu, aby pak klubovnu vůbec poznal a trefil do ní :-)

Tvoji družinku napadl virus!

A ne jen tak ledajaký. K jeho vyléčení je potřeba kamaráda – ale pozor, takového, který ještě není „nakažen“. Na příští schůzku si tedy všichni musí dovést kamaráda, se kterým zákeřný virus porazí – v souboji hadrovými koulemi – dvojice proti dvojici, překážkovém závodu ruku v ruce nebo společným nakreslením nemocnice jednou tužkou.

Ségra nebo brácha tě doma tahá za rukáv, ať si jdeš s nimi hrát nebo je aspoň pustíš k počítači.

Snadná pomoc – vezměte všichni svoje sourozence na schůzku. Vytvořte rodinné nebo naopak oddělené týmy a zabojujte si proti sobě. Hadrové koule nebo stříkačky s vodou poslouží jako střelivo a o motivaci v tomhle případě nebudu nouze :-) Jen pozor na bezpečnost, chceme přece získat nováčky.

Školní družina.

Tak tohle je jen pro odvážlive! Úplný opak té skautské? Možná ne. Z táborů i oddílových akcí znáte spoustu super her, které jsou bohužel použitelné jenom ve velkém kolektivu a vy jste zrovna dostali chuť zahrát si na zloděje a policajty, bezvadnou hru z tábora. Nebo ta s výměnou rolí, co se hrála o Vánocích minulý rok. Ve školní družině by to šlo. Domluvte tedy s vůdcem a vychovatelkami v družině svoji návštěvu – nejenže si zahrajete vy, ale i ostatní děti a možná pak budou chtít hrát takových her víc!

Body ze stezky, které si můžete tímto splnit:

Cesta Země – Vyrazím se svými kamarády (ze školy, družiny…) na nějakou akci, kterou si sami naplánujeme (kino, divadlo, účast na sportovním klání…).
Cesta Vody – Se svou partou vyzveme jinou partu ke sportovnímu turnaji či k jiné společné aktivitě.
Cesta Vzduchu – Se svou družinou uskutečním větší týmový úkol (větší hra po stanovištích pro mladší, oddílovou besídku, projekt na oddílové třídění odpadů…).
Cesta Ohně – Naplánuji se svou družinou dlouhodobější společný projekt, budu koordinovat práci skupiny tak, abychom dosáhli předem vytyčeného cíle.

napsala Káťa, členka redakce

Zobrazit další články autora
Souvisejí články podle tagů

Komentáře mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé

Chyba na stránce: Družinový nábor - Teepek"

URL: https://teepek.cz/radcuju/xxx/831-druzinovy-nabor?autologin=1"

Přihlášení or Registrace